Home News آیا رشد ۶۴۰۰ درصدی بیت کوین پس از شکل‌گیری صلیب طلایی ممکن است؟

آیا رشد ۶۴۰۰ درصدی بیت کوین پس از شکل‌گیری صلیب طلایی ممکن است؟

0
آیا رشد ۶۴۰۰ درصدی بیت کوین پس از شکل‌گیری صلیب طلایی ممکن است؟

[ad_1]

رشد ۶۴۰۰ درصدی بیت کوین!

بیت کوین طی روزهای اخیر یک الگوی تکنیکالی تشکیل داده است که با نام صلیب طلایی شناخته میشود. این الگو پیش از رسیدن بیت کوین به رکورد خود یعنی ۲۰۰۰۰ دلار نیز شکل گرفته بود. الگوی تکنیکالی صلیب طلایی شکل گرفته در سال ۲۰۱۵، نزدیک به ۶۴۰۰٪ رشد را برای بیت کوین به همراه داشته است.

اگرچه بیت کوین پس از سقوط قیمتی در پنجشنبه سیاه، موفق به بازیابی خود شده است و نزدیک به همان سطوح قبل از آن سقوط قرار دارد، اما این رمزارز نتوانسته است از تراز ۱۰۰۰۰ دلار عبور کند و در آن محدوده قیمت به دام افتاده است. در زمان انتشار خبر، بیت کوین حوالی ۹۰۰۰ دلار معامله میشود.

 

معنای صلیب طلایی برای بیت کوین چیست؟

تحلیلگران خاطرنشان کردند که بیت کوین یک الگوی صلیب طلایی تشکیل داده است. این شاخص هنگامی تشکیل میشود که میانگین متحرک ۵۰ روزه از میانگین متحرک ۲۰۰ روز فراتر رود.

در همین راستا، تحلیلگران چشم‌اندازی صعودی برای بیت کوین را پیش‌بینی می‌کنند. صلیب طلایی یک شاخص تاریخی صعودی برای بیت کوین بوده است.

همین الگو برای پیش بینی افزایش قیمت بیت کوین به رکورد تاریخی خود در سال ۲۰۱۷ یعنی زمانی که به ۲۰ هزار دلار رسید هم بکار گرفته شده بود. تحلیلگری با استفاده از این تئوری خاطرنشان میسازد:

آیا رشد ۶۴۰۰ درصدی بیت کوین پس از شکل‌گیری صلیب طلایی ممکن است؟

اولین بار و در سال ۲۰۱۵، فعل و انفعالات انجام شده در برخوردهای میانگین های متحرک ۵۰ و ۲۰۰ روزه که منجر به تشکیل یک صلیب طلایی، تقاطع مرگ و مجدداً یک صلیب طلایی شد در حدود ۱۰۰ روز بطول انجامید. قیمت سپس ۶۴۰۰٪ رشد را تجربه کرد. برای دومین بار، همین فعل و انفعالات درسال ۲۰۲۰ و درحدود ۱۰۰ روز رخ داده است.

البته در سال ۲۰۱۹ هم بیت کوین یک صلیب طلایی را شکل داد که پیش از یک افزایش ۱۶۰ درصدی بود. بااین حال، سایر تحلیلگران احتیاط را توصیه کرده‌اند. این تحلیلگران خاطرنشان می‌کنند که صلیب طلایی که نمودار بیت کوین در اوایل سال جاری ثبت کرده است، پیش از سقوط ماه مارس بوده است. بنابراین، آنها انتظار دارند که سقوطی مشابه رخ دهد.

آنها همچنین متذکر میشوند که این الگوی دارای نقایصی است. به همین دلیل است که تحلیلگران در هنگام تشکیل صلیب طلایی قادر به پیش بینی رفتار بیت کوین نیستند. این تحلیلگران صلیب طلایی را “دام تجار” می‌نامند.

بااین حال، احساس بازار حاکم، صعودی است. به عنوان مثال، تور دیمستر، هم‌بنیانگذار ادامانت کپیتال اخیراً گفته است که انتظار رشد قیمت برای بیت کوین را دارد. دیمستر گفت که رمزارز شماره یک بازار کریپتو بین ۵۰ تا ۱۰۰ هزار دلار افزایش می‌یابد.

وی افزود که مبانی فاندامنتالی بیت کوین به اندازه کافی قوی است که در این بازه مقاومت کند. وی همچنین گفت که سیاست های پولی ایالات متحده و فدرال رزرو بخشی از محرک‌های صعودی برای بیت کوین است:

“با توجه به اینکه چاپ پول به این میزان دیوانه وار ادامه دارد، من فکر میکنم که یک هدف قیمتی مانند تراز ۵۰۰۰۰ دلار به هیچ وجه جسورانه نیست. من حتی میگویم بیت کوین بین ۵۰،۰۰۰ تا ۱۰۰،۰۰۰ دلار ارزش خواهد یافت.”

🗓

[ad_2]

Source link